partner|translate('title') APUeN CZ - Novinky

Novinky


Elektronické aukce znamenají milionové úpory pro krajskou pokladnu

06BŘE

Elektronické aukce znamenají milionové úpory pro krajskou pokladnu

06. 03. 2017 12:32 Jan Šlachta

Výrazné úspory přináší Libereckému kraji využívání elektronických aukcí. Za posledních deset let, kdy tímto způsobem nakoupil telefonní služby, kancelářské a hygienické potřeby, tonery a propagační předměty, uskutečnil 73 veřejných zakázek malého rozsahu. Jejich vyvolávací cena činila v souhrnu částku 20 mil. Kč. Následná úspora při nákupu dosáhla výše 3,34 mil. Kč. Nově budou elektronické aukce ke svým nákupům využívat také příspěvkové organizace kraje.

Ještě v tomto roce budou samostatně jejich prostřednictvím soutěžit Krajská správa silnic Libereckého kraje a Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, která plánuje nákup zdravotnických potřeb, jako jsou například transportní prostěradlo nebo jednorázová přikrývka.

Pro realizaci elektronických aukcí bude Liberecký kraj využívat software PROebiz PARK. „V říjnu jsme uzavřeli smlouvu se společností NAR marketing s.r.o z Ostravy na nákup tohoto softwaru. Jednalo se o veřejnou zakázku malého rozsahu, jejímž předmětem byla koupě oprávnění k výkonu práva užívání software, tedy licence, a zároveň k této licenci poskytování služby správy dat a softwarové podpory na dobu 10 let,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky.

Aukční software umožní také centrální nákupy, kdy Liberecký kraj bude nakupovat komodity pro své příspěvkové organizace jako centrální zadavatel. „Vedou nás k tomu zkušenosti, nákupy drobných komodit totiž přinesly nemalé úspory. Proto Rada Libereckého kraje schválila první centrální nákup pro 16 příspěvkových organizací z resortu sociálních věcí,“ uvádí náměstek Marek Pieter.

V současné době Liberecký kraj zvažuje, že také prodej některého nemovitého majetku bude realizovat prostřednictvím elektronických aukcí. „Jednalo by se o další způsob prodeje, nyní Liberecký kraj nepotřebný nemovitý majetek prodává prostřednictvím otevřeného nabídkového řízení. Cílem je prodat takový majetek za co nejvýhodnější cenu pro kraj,“ dodává náměstek Pieter.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE